Asociatyvi nuotrauka.

„Socialinės medijos – neribotos galimybės ir užslėptos žabangos“, Jaunimas

Kaip apsaugoti duomenis savo telefone?

Rūta PAULIUKONYTĖ

Išmanusis telefonas tapo neatsiejama kiekvieno iš mūsų kasdienybės dalimi. Šiais laikais išmanaus įrenginio neužtenka tik pokalbiui ar trumpajai žinutei išsiųsti – jo pagalba mes ne tik apsiperkame internetu, tvirtiname bankines operacijas, vis dažniau juo pakeičiame kompiuterį, bet ir saugome asmeninę ar net konfidencialią informaciją.

Išmaniajam įrenginiui patikint vis daugiau atsakomybių, derėtų prisiminti, o galbūt iš naujo atrasti priemones, kurios papildomai pasirūpintų vartotojo duomenų apsauga.

Venkite naudojimosi nemokamu bevieliu tinklu

Pietaujate kavinėje, laukiate lėktuvo oro uoste ar vaikštinėdami „pagaunate“ prieigą prie nemokamo bevielio interneto? Prieš jungdamiesi įvertinkite riziką – tikrindami elektroninio pašto dėžutę rizikuojate atskleisti laiškų turinį, o atliekant bankinį pavedimą galite būti automatiškai nukreipti į netikrą banko svetainę.

Būkite atidūs pasirinkdami automatinio prisijungimo prie nemokamo Wi-Fi tinklo funkciją. Vienas neapgalvotas prisijungimas prie tokio specialiai sukurto tinklo gali leisti pavogti iš jūsų visus asmeninius duomenis. Negana to, išjunkite bevielį tinklą ir „BlueTooth“, kuomet tai nėra reikalinga. Šias bevieles technologijas prisimename tuomet, kai norime jomis naudotis, o piktavaliai tai gali panaudoti prisijungimui prie jūsų įrenginio ir duomenų vagystei.

Pagalvokite prieš spaudami „atsisiųsti“

Norėdami išmanųjį telefoną papildyti sau reikalingomis programėlėmis, atkreipkite dėmesį, iš kur tas programėles siunčiatės, bei vadovaukitės išmaniųjų įrenginių gamintojų rekomendacijomis.

Rinkdamiesi naują mobiliąją programėlę, knygą, žaidimą, muzikos kūrinius ar filmus, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, koks yra jų reitingas bei atsisiuntimų skaičius – tai vienas saugumą atspindinčių rodiklių. Vertinimą galite patikrinti suvedus ieškomą pavadinimą savo išmaniojo telefono programėlių parduotuvėse, pavyzdžiui, „Google Play“.

Naudokite sudėtingus slaptažodžius

Svarbius duomenis savo išmaniajame renginyje papildomai galite apsaugoti sudėtingu slaptažodžiu – pasirinkite jį kuo ilgesnį, įterpkite didžiųjų raidžių ir skaičių. Geriausia tokiu būdu apsaugoti tam tikrus, ypatingai svarbius duomenis, pavyzdžiui, konkretų aplanką su asmeninėmis nuotraukomis ar darbinius failus. Įsidėmėkite, kad pasirinktas slaptažodis turėtų būti reguliariai atnaujinamas.

Nuolat atnaujinkite išmaniojo įrenginio operacinę sistemą

Dažniausiai pranešimus apie operacinės sistemos naujinius gauname pačiu netinkamiausiu metu, todėl šį svarbų pakeitimą paliekame vėlesniam laikui. Pagrindinė priežastis, kodėl mes kartas nuo karto vis dėlto turėtumėme priimti operacinės sistemos patobulinimus, yra apsisaugojimas nuo paliktų saugumo spragų.

Iš karto po to, kai operacinės sistemos kūrėjai ištaiso atsiradusias sistemos spragas, įsilaužėliai atranda naujas – visa tai dažnai galėtų priminti nesibaigiantį „katės ir pelės“ žaidimą. Neatnaujinta operacinė sistema ir toliau veiks su sistemos klaidomis, o juk vartotojas nenori rizikuoti savo duomenų saugumu kibernetinėje erdvėje.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas