Ištrauka iš spektaklio.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra

„Nenuoramose“ ir vaidino, ir ilsėjosi, ir mokėsi aktorystės

Arvydas PĖŠINA

Ukmergės kultūros centre 21-ąjį kartą siautė „Nenuoramos“. Dvi dienas vaikai ir jaunimas iš dešimties šalies teatrų ukmergiškiams ir vieni kitiems rodė spektaklius, siautė per pertraukas ir vakarėlyje, klausėsi muzikos ir mokėsi aktorystės paslapčių su aktoriumi Gediminu Storpirščiu.

Respublikinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį „Nenuoramos“ pradėjo šeimininkai – Ukmergės kultūros centro teatro studijos „Nykštukas“ aktoriai. Paieškoję „nenuoramų“, padainavę, pašokę, išklausę rajono mero pavaduotojos Klavdijos Stepanovos linkėjimų, priesaikų aktoriams ir žiūrovams, ukmergiškiai pirmam spektakliui pakvietė Vilniaus kultūros centro teatro studiją ,,Elementorius“. Spektaklyje ,,Pasakojimai apie laimę“ vilniečiai pasakojo istorijas apie žmogų, jo galias ir tai, ko reikia kiekvienam.

Plungės kultūros centro teatro „Saula“ gausus aktorių būrys, žiūrovams primindami liaudies dainas, šokius, pasakas, rodė spektaklį „Pasaka apie drąsuolį berną“. Susimąstyti visus paskatino Vilniaus M. Biržiškos gimnazijos teatro studija „Žmogonai“. Fantastiniame pasakojime „Atjunk“ artistai nukėlė į ateitį, kur viską valdo technologijos. Ir netgi kepamos bulvės tampa nusikaltimu, o įlipimas į medį sukelia nuostabą. Bet gyvenimas verčia apsispręsti, ar verta toliau taip gyventi, ir kiek kainuos pasirinkimas. Kauno šv. Mato gimnazijos teatras „Kubas“ spektaklyje „Moralė“ pasakėčias žiūrovams perteikė simboliais, vaizdais ir skatino suprasti jų moralus.

Šventėje pamatėme ir šeimininkų premjerą. Teatro studija „Nykštukas“, vadovaujama režisierės Tamaros Kvieskienės, pristatė spektaklį „Pabėgimas“. Jame pasakojama apie paauglių meilę provincijoje ir norą nuvykti į paslaptingąjį „Akropolį“, kuriame yra visko, netgi zoologijos sodas. Tačiau realybė kitokia, todėl lieka tik „pabėgti“ nuo tėvų, draugų, gyvenimo…

Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studija „Mes“ suvaidino pasaką „Kaip boba vaikus išbezdėjo“. Jono Basanavičiaus pasakoje trys sūnūs užaugę keliauja po pasaulį ir ieško laimės. Susidurdami su įvairiausiomis pasakiškomis būtybėmis jie sužino, kad norint rasti laimę, reikia, pavyzdžiui, nugalėti baimę ar pamilti darbą…

Jurbarko kultūros centro teatro „Vaivorykštė“ spektaklio „Šokantys berniukai“ herojai gyvena už grotų. Jie sunkūs, linkę nusikalsti, vartojantys alkoholį ar narkotikus, bet norintys būti lyderiais, kovoti už save. Jie nesiveržia į laisvę, nes ten jų niekas nelaukia. Tačiau spektaklyje, kaip ir gyvenime, herojus gelbsti nuoširdi draugystė ir meilė.

Kretingos rajono kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ spektaklyje „Nenoriu būti princese“ atskleidė vartotojišką pasaulį. Mama matuojasi karališkas sukneles, tėvas skaičiuoja karališkus pinigus ir eina į karališką darbą, o mažai mergaitei tenka būti princese. Bet fėja padaro stebuklą – mergaitę paverčia tikra princese, o tėvus – tikrais karaliais. Tačiau mergaitė visai nenori būti princese.

Visus sužavėjo patys mažiausieji – Alytaus „Drevinuko“ mokyklos-darželio teatro studija „Drevinukas“. Mažieji aktoriai šokiu, dainomis ir muzika papasakojo gerai žinomą pasaką „Coliukė“.

Festivalis baigėsi Ignalinos gimnazijos teatro „Iki“ lyrine komedija „Jos čia nėra… ar… ilgai ir laimingai?!“ Atgyjančios parko skulptūros aptarinėja čia besilankančius žmones, nebijo prie jų prisiliesti. Ir visi žmonių susitikimai parke baigiasi blogai – juk visuomenė sumaterialėja, tampa vartotojiška ir bejausme. Bet atsukus laikrodžio rodykles atgal, galima viską pakeisti ir pradėti nuo pradžių. Gal tada ateis Meilė?

Festivalio linksmąsias pertraukėles užpildė pop grupės „Garsiukai“ atlikėjai. Taip pat žiūrovai buvo pakviesti sustoti į ratelį ir pažaisti. Pašokti linijinius šokius kvietė Aldona Satkūnaitė. Žiūrovus į šokį įtraukė ir merginų tautinių šokių kolektyvo „Vilkmergė“ šokėjos. O „Yamahos“ mokyklėlės lankytojos šoko su savo mažosiomis atžalomis.

Festivalio metu koncertavo ir du „Bardų“ atstovai – charizmatiškasis grupės „Arbata” lyderis Andrius Zalieska (Zala) ir improvizuojantis Kristijonas Ribaitis.

Vienas susitikimas buvo skirtas tik šventės dalyviams – jauniesiems aktoriams. Juos teatrinio meno paslapčių mokė vienas žymiausių šalies aktorių G. Storpirštis. Jis susirinkusius žaidimų pagalba mokė vaidinti ir dirbti taip, kad būtų įdomu tiek jiems patiems, tiek ir žiūrovams.

Festivalis pasibaigė tradicinėmis padėkomis, gėlėmis ir dovanomis. Bei pažadais susitikti kitų metų „Nenuoramose“. Juk teatro studijos „Nykštukas“ jaunieji aktoriai ir kitais metais ieškos „nenuoramų“.

AUTORIAUS nuotr.

Vaidinimuose – ir tautiniai motyvai.

Jaunuosius aktorius sveikino K. Stepanova.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas