Po Moters dienai skirto koncerto.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra

Festivalis pirmą kartą atkeliavo į Deltuvą

Arvydas PĖŠINA

Keturios dienos, keturi koncertai, atlikėjai iš penkių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Prancūzijos ir Maltos, ir pasaulinė kūrinio premjera. Taip galima trumpai apibūdinti tradicinį, jau keturioliktą kartą surengtą, tarptautinį perkusinės muzikos festivalį „Percussion Ukmergė 2018“.

Renginys prasidėjo kovo 8-ąją koncertu moterims. Jo metu transliuotame videoreportaže visus dalyvius sveikino festivalio globėjas, Ukmergės rajono Garbės pilietis Vygaudas Ušackas. Nustebinti moteris ir joms pagroti atvyko perkusijų ansamblis „Perpetuum Ritmico“ iš Latvijos ir Chizhik-Jazz-Quartet iš Rusijos.

„Perpetuum Ritmico“ muzikantų universalumu festivalio žiūrovai galėjo įsitikinti dar ne kartą. Ypatingai jie buvo sužavėti pirmą kartą Deltuvoje įvykusio koncerto metu. Klausytojai, kurių dalis nebuvo matę perkusinių instrumentų bei jų girdėję, galėjo išgirsti, kaip skamba marimba, vibrofonas ar timpanai. Šiame koncerte jauni – 26-27 metų atlikėjai, ne tik grojo visais šiais instrumentais, bet ir pademonstravo, kaip gali skambėti grindys, o bisui skirtą kūrinį atliko tik plodami delnais.

„Draugų koncerte“ Taujėnų dvare šio ansamblio nariai grojo šaukštais ant stalo, o Kovo 11-osios minėjime Ukmergėje prie paminklo Lituania Restituta – lazdelėmis ir kibirais.

Moterims skirto koncerto ant-roje dalyje pasirodė Chizhik-Jazz-Quartet. Užburiančiam vibrofono skambesiui pritarė būgnų, fortepijono ir bosinės gitaros melodijos. Šio džiazo muziką atliekančio ansamblio vadovas Aleksejus Čižikas grojo ir Taujėnų dvare.

Taujėnų dvare buvo galima pamatyti beveik visus festivalio dalyvius. Jie ne tik grojo solo, bet ir susijungdavo į netikėtus duetus. Pavyzdžiui, A. Čižikas grojo su viešnia iš Prancūzijos Adelaide Ferriere. Pamatėme ir nuolatinius festivalio dalyvius – ansamblį „Giunter Percussion“, kuriame pasirodė Pavelas Giunteris, Sigitas Gailius ir Tomas Kulikauskas. Koncerto pabaigoje visi muzikantai susivienijo į ansamblį ir vienuolika festivalio dalyvių sugrojo žiūrovams labai patikusią energingąją sambą, kurią po biso teko ir pakartoti.

Kovo 11-ąją festivalio uždarymo koncertas prasidėjo Mero padėkos ženklų įteikimu. Rajono meras Rolandas Janickas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga ženklą įteikė Ukmergės kultūros centro mišraus choro „Vyturys“ įkūrėjui ir vadovui, Ukmergės meno mokyklos mokytojui metodininkui Antanui Pociui. Mero padėkos ženklu už aktyvią kultūrinę veiklą, kino populiarinimą ir profesionalaus meno sklaidą Ukmergės rajone apdovanota Ukmergės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Gražvyda Tušienė.

Uždarymo metu grojo Latvijos kamerinis orkestras, kuriam dirigavo festivalio svečias, vienas žymiausių pasaulio dirigentų, charizmatiškasis Brian Schembri iš Maltos. Orkestras atliko keturis kūrinius su vis kitais solistais. Scenoje pasirodė P. Giunteris (vibrofonas) ir S. Gailius (marimba), jaunutė, bet jau pelniusi pasaulinę šlovę prancūzė A. Ferriere (marimba), pianistas latvis Martinš Zilberts ir festivalio meno vadovas Edgars Saksons iš Latvijos. Beje, festivalį jis atidarė ir uždarė žiūrovus sveikindamas lietuvių kalba.

Festivalio uždarymo koncerte įvyko pasaulinė premjera – Maltos kompozitoriaus K. Fiorini „Pentimenti“ (styginių orkestrui ir mušamiesiems). Nors šis kūrinys skirtas Maltos sostinei Valetai, kuri šiais metais paskelbta Europos kultūros sostine, kūrinys pirmą kartą nuskambėjo Ukmergėje.

Visus festivalio koncertus vedė muzikologas Darius Užkuraitis.

AUTORIAUS nuotr.

[images cols=“three“ lightbox=“true“]
[image link=“20087″ image=“20087″]
[image link=“20089″ image=“20089″]
[image link=“20085″ image=“20085″]
[image link=“20083″ image=“20083″]
[image link=“20081″ image=“20081″]
[image link=“20079″ image=“20079″]
[/images]

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Sky :
    Pamenu šio festivalio koncertus, kada žiūrovų salėje nebūdavo vietos atsisėsti, o ir stovėti ne per erdvu. Atrodė, kad festivalis iš tiesų tapo traukos į Ukmergę tašku. Bet pastaraisiais metais publikos antplūdžių nebėra. Organizatoriams verta pagalvoti, kur problema- programoje ar viešinime. Gal reiktų ne tik tradicinės, bet ir įdomios, kiek provokuojančios reklamos, nes renginys tikrai geras. Yra ką pamatyti ir išgirsti. Geriausi atlikėjai bei pasaulinės kūrinių premjeros tikrai verta dėmesio.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas