S. Varuzhan (viduryje) su ukmergiškiais menininkais.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra

Nuolat besikeičianti paroda

Arvydas PĖŠINA

Kultūros centro galerijoje veikia daugiau kaip 600 eksponatų turinti paroda. Žiūrovas joje išvys įvairius dirbinius iš šaknų, šakų, akmenukų, kriauklelių bei kompoziciją, skirtą armėnų tautos genocidui. Visus šiuos kūrinius pristatė greitai 82 metų gimtadienį švęsiantis, Vilniuje gyvenantis armėnas Sahakyan Varuzhan.

Pristatydamas parodą jos kuratorius Egidijus Darulis paminėjo, kad autorius visą gyvenimą kažką darė, bet šiuo atveju svarbu ne darbo rezultatas, o jo procesas. Autorių sveikino rajono tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova įteikė mero padėką. Muzikinį kūrinį neįprastu instrumentu – kalimba – sugrojo Egidijus Darulis. Daug šiltų žodžių išsakė parodos autorius, kuris susirinkusiesiems palinkėjo gyventi taip pat ilgai, kaip ir parodos eksponatai. Ir papasakojo apie ukmergiškių gerumą – menininkui reikėjo bankomato, bet nežinojo, kur svetimame mieste jį rasti. Paprašytas pagelbėti praeivis palydėjo svečią iki bankomato, nors jam pačiam reikėjo eiti visai į kitą pusę.

S. Varuzhan pasakojo, kad Lietuvoje jis gyvena jau 20 metų. Baigęs du institutus, vadovavęs sporto mokyklai, paruošusiai daug olimpiečių ir žinomų sportininkų, Jerevane vadovavęs sporto draugijai „Spartak“, į Lietuvą atvyko žmonai susirgus širdies liga. Vietiniai jiems rekomendavo Lietuvą, nes čia geri specialistai. Pasak svečio, žmoną iš tiesų gydė geri gydytojai, bet ji 1998 metais mirė. Tačiau parodos autorius liko Lietuvoje, duktė ištekėjo už lietuvio. Lietuvoje S. Varuzhan žmones masažuoja – tai pagrindinis menininko darbas. Ir masažuoja gerai, nes kai kurie žmonės masažuotis atvyksta septintus metus. O kūryba yra tik hobis.

S. Varuzhan iš medžio šakų, šaknų, akmenukų turi sukūręs apie 2 tūkstančius darbų. Jie laikomi namuose, tačiau kilo sumanymas juos parodyti visuomenei. Pirma menininko paroda surengta Jašiūnuose, Šalčininkų rajone, kur autorius tada gyveno. Kita – paroda Nemenčinėje, ją aplankė prancūzai, belgai, lenkai, rusai. Nuo 2007 metų Vilniuje gyvenantis menininkas kuria ir eilėraščius bei rengia knygą apie savo kūrybą.

Paroda Ukmergėje autoriui – trečioji. Joje – 637 eksponatai, geriausi autoriaus darbai. Tačiau šie eksponatai vis keičiami – nuolat atvežama kažkas naujo.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas