„Olimpas“ liko per žingsnį nuo medalių

Praėjusią savaitę Ukmergės „Olimpo“ vyrai baigė šio sezono kovas Regionų krepšinio lygoje. Deja, bet lemiamos rungtynės ukmergiškiams nesusiklostė taip, kaip norėta.

Pralaimėjus pusfinalio seriją Tauragės krepšinio klubui sausu rezultatu 0:3, olimpiečiams jėgas žaidžiant dėl bronzos teko išmėginti su Gargždų SC komanda. Aukščiausius tikslus sau kėlę gargždiškiai pusfinalyje skaudžiai nusileido Kauno „Omegai“.

Pirmas serijos iki trijų pergalių mačas dėl bronzos vyko Gargžduose. Įnirtingas ir lygus mūšis tęsėsi kone visų rungtynių metu. Pirmaujanti komanda keitėsi 14 kartų, o dešimt sykių rezultatas buvo lygus.

Gargždiškiai didelį žingsnį pergalės link žengė ketvirto kėlinio viduryje, kai sugebėjo atitrūkti devyniais taškais. Likus minutei, „Olimpo“ krepšininkai skirtumą sušvelnino iki dviejų taškų. Vis dėlto lemiamas sekundes geriau sužaidė aikštės šeimininkai. Galutinis mačo rezultatas – 90:86 Gargždų SC naudai.

Daugiausia žalos ukmergiškiams pridarė kone žinomiausias šio sezono RKL žaidėjas Simonas Serapinas. Buvęs žalgirietis į „Olimpo“ krepšį įmetė 32 taškus, krepšį atakuodamas net 83 proc. taiklumu.

Didįjį penktadienį serija persikėlė į Ukmergę. Gausiai susirinkę žiūrovai išvydo tikrą nervų karą ir labai įtemptas rungtynes. Pirmiausia emocijas sunkiai tramdė šeimininkai. Apeliavimas į rungtynių arbitrų švilpukus ukmergiškiams per pirmą ketvirtį uždirbo net dvi technines pražangas. Ant-rame kėlinyje daugiau nervinosi svečiai. Tuo sugebėję pasinaudoti olimpiečiai pradėjo tolti. Didžiausias skirtumas tarp ekipų buvo, kai švieslentėje degė 43:29 „Olimpo“ naudai.

Gana saugiu atstumu nuo savęs ukmergiškiai varžovus laikė ir visą trečią kėlinuką. Jo pabaigoje ekipas skyrė septyni taškai – 56:49. Ketvirto kėlinio pirmoje pusėje situacija nesikeitė, o iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms „Olimpas“ buvo priekyje 64:54. Tačiau tada varžovai per pusantros minutės pelnė septynis taškus be atsako ir priartėjo iki trijų taškų.

Paskutinės minutės buvo ypač įnirtingos. Nors olimpiečiams pavyko kelis kartus pelnyti taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir varžovai. Likus 23 sekundėms „Olimpas“ buvo priekyje keturiais taškais. Tada suspindo Gargždų ekipos lyderio S. Serapino žvaigždė. Laikrodžiui rodant 15 sekundžių iki mačo pabaigos gargždiškiai išsimetė kamuolį iš užribio, jį pagavo S. Serapinas ir per dviejų olimpiečių aukštai iškeltas rankas pataikė labai sudėtingą tritaškį. Nieko nelaukę varžovai pražanga sustabdė kitą ukmergiškių ataką. Baudas metęs Paulius Joneliūnas pataikė vieną iš dviejų. Lemiamos gargždiškių atakos metu tas pats P. Joneliūnas prasižengė prieš krepšį atakavusį Dominyką Matulį. Visa salė švilpė, ūžė. Pirmas baudos metimas buvo taiklus. Antrasis, galėjęs išplėšti pratęsimą, skriejo pro šalį. Tačiau džiaugtis dar buvo anksti. Kovą dėl kamuolio laimėjo pirmas prie jo prišokęs S. Serapinas ir greitu metimu nuo lentos atėmė pergalę iš Ukmergės „Olimpo“. Galutinis mačo rezultatas 71:70 Gargždų SC naudai.

Skaudus pralaimėjimus nubloškė olimpiečius į prarają, iš kurios išlipti nebeužteko jėgų. „Olimpo“ žygis RKL baigėsi balandžio 19-ąją. Trečiame mažojo finalo serijos mače ukmergiškiai patyrė triuškinančią nesėkmę ir Gargždų SC ekipai seriją pralaimėjo sausu rezultatu 0:3.

Į Gargždus „Olimpas“ atvyko be Roko Janicko ir Modesto Gilio. Išretėjusios gretos davė savo. Varžovai žaidė galingai, ukmergiškiai negalėjo jiems atsakyti tuo pačiu.

Galutinis mačo rezultatas 113:68, kuris reiškia, kad bronzos medaliais pasipuoš Gargždų krepšininkai. „Olimpas“ sezone finišuoja ketvirtoje vietoje.

Regionų krepšinio lygos nugalėtojai paaiškės trečiadienį. Visiškai nenuspėjamoje finalo serijoje tarp Tauragės KK ir Kauno „Omegos“ rezultatas lygus – 2:2.

Olimpas Gargzdai 17-04 3