Iki dviejų laimėjimų pritrūko trupučio sėkmės

Vėlų penktadienio vakarą Ukmergės „Olimpas“ Marijampolę paliko aukštai iškelta galva. Išvykoje rezultatu 76:68 įveikta „Sūduva-Mantinga2“.

Ukmergiškiai nuo pirmų akimirkų pradėjo diktuoti savo sąlygas ir po dešimties minučių pirmavo 23:12. Tačiau šeimininkai nebuvo nusiteikę atiduoti pergalės ir žingsnis po žingsnio mažino skirtumą. Galutinai priartėti ir net išsiveržti į priekį marijampoliečiams pavyko trečio kėlinio antroje pusėje, rezultatas švieslentėje degė 53:52, o į lemiamą ketvirtį ekipos žengė su trapia dviejų taškų „Olimpo“ persvara.

Svarbiausią varžybų kėlinį mūsiškiams pavyko sužaisti geriau nei varžovams. Iniciatyva buvo „Olimpo“ rankose, tačiau likus žaisti mažiau nei tris minutes mūsų turėta 8 taškų persvara marijampoliečių neišgąsdino ir vos per minutę skirtumą jie beveik ištirpdė. Laimei, „Olimpo“ pergalę garantavo sėkmingai sužaista mačo pabaiga ir šeštas taiklus Modesto Gilio tolimas šūvis rungtynėse.

Rezultatyviausiai Ukmergės „Olimpo“ gretose rungtyniavo M. Gilys, pelnęs 24 taškus, 13 taškų surinko Eduaras Rogačiovas.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos2“ komandoje sunkiai sustabdomas buvo Žilvinas Kuklierius, įmetęs 26 taškus.

Šeštadienį Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto komplekse susirinkę „Olimpo“ sirgaliai stebėjo tikrą trilerį. Deja, bet šįkart krepšinio dievai buvo varžovų – RKL A diviziono lyderių Gargždų SC krepšininkų – pusėje. Mače susigrūmė puolimas prieš gynybą. „Olimpas“ lygoje praleidžia mažiausiai taškų, o Gargždų komanda daugiausia jų pelno.

Nuo pirmų akimirkų sirgaliai kūrė tikrai karštą atmosferą, kurią dar labiau kaitino abiejų komandų žaidimas taškas į tašką. Po pirmo kėlinio buvo lygu (15:15), po antro – minimali šeimininkų persvara 33:32.

Galutiniam rungtynių rezultatui didelės įtakos turėjo trečias ketvirtis. Gargždiškiams „atsirišo“ krepšys ir galinga jų puolimo banga nubloškė „Olimpą“ bedugnės link. Pirmoje rungtynių pusėje tylėjęs buvęs „Žalgirietis“ Simonas Serapinas per kėlinį pataikė tris tritaškius ir Gargždų SC krepšininkai nutolo net 16 taškų skirtumu.

„Olimpas“ nesudėjo rankų ir kovojo iš paskutiniųjų. Iki kėlinio pabaigos olimpiečiai sušvelnino atsilikimą iki 11 taškų – 46:57.

Lemiamame ketvirtyje nuo sirgalių emocijų kilnojosi lubos. „Olimpas“ artėjo link varžovų. Likus trims minutėms skirtumas ištirpo iki 3 – 57:60. Vėliau varžovai pirmavo tai vienu, tai trim taškais. Tai tęsėsi iki paskutinių sekundžių, tačiau persverti rezultato ukmergiškiams nepavyko. Likus dviem sekundėms M. Gilys iš aikštės kampo metė sudėtingą tritaškį, galėjusį išplėšti pratęsimą, tačiau nepataikė.

Galutinis mačo rezultatas – 66:67 svečių naudai.

Daugiausia taškų Ukmergės „Olimpo“ gretose pelnė Paulius Joneliūnas – 13, Žygimantas Čiurinskas pridėjo 11.

Gargždų SC komandoje rezultatyviausias buvo Mantas Tomaševičius, surinkęs 12 taškų.

Po vienuolikos sužaistų rungtynių „Olimpas“ turi septynias pergales ir keturis pralaimėjimus bei tarp 16 komandų užima penktą vietą.

Kitas rungtynes Ukmergės krepšininkai žais penktadienį, 19 valandą, namuose prieš Kuršėnų „Grafų baldai–KA Saulė“.