Stipriausi šiemet – „Stansefabrikken“ sportininkai (viduryje).

Naujausi, Sportas

Stipriausi Fabrikų kroso taurėje – „Stansefabrikken“ sportininkai

Trečiadienį „Šilo“ pagrindinės mokyklos stadione vyko paskutinis Ukmergės fabrikų kroso taurės („Umegos“) etapas. Penktąjį kartą šiais metais varžytis susirinko ne tik mūsų, bet ir kitų rajonų bėgikai ir dviratininkai.

Fabrikų kroso taurė mūsų rajone vyko jau antrus metus. Šis sporto renginys skirtas populiarinti bėgimo bei dviračių sportą, skatinti įvairaus amžiaus asmenų aktyvų laisvalaikį gamtoje bei jaunimo susidomėjimą fiziniu aktyvumu. Varžybas sudaro 5 etapai, kuriuose dalyviai varžosi bėgimo kroso bei MTB (kalnų) dviračių kroso rungtyse.

Kiekvieną etapą organizuoja vis kita įmonė. Gegužę pirmieji rungtynes surengė UAB „Narbutas“ miesto hipodrome, birželio pradžioje – UAB „Systemair“ miesto stadione, o Joninių šventės proga – UAB „Stansefabrikken“ Vepriuose. Rugpjūtį vyko ketvirtas etapas, kurį organizavo UAB „Likmerė“, o garbė rengti paskutinį atiteko UAB „Umega“, kuri tam pasirinko „Šilo“ pagrindinės mokyklos stadioną.

Paskutiniame etape varžėsi 122 dalyviai, iš kurių – 52 ukmergiškiai. Kraštiečiai sporto rungtyse iškovojo 6 prizines vietas – vienas ukmergiškis pasipuošė pirmos vietos, du – antros ir keturi – trečios vietos medaliais.

Vyrų bėgime N. Vilutis atbėgo trečias.

Tarp bėgikų – 7 ukmergiškiai prizininkai

Bėgimo rungtyje dalyviai turėjo nubėgti du ratus – 6,6 km. Savo jėgas čia išbandė 18 moterų ir 27 vyrai. Iš ukmergiškių geriausiai pasirodė moterų grupėje besivaržiusi Aida Stalnionytė („Stansefabrikken“), trasą įveikusi per 31 min. 45,6 sek. ir iškovojusi trečią vietą. Merginų iki 18 metų grupėje dvi prizines vietas iškovojo Jono Basanavičiaus gimnazijos auklėtinės. Trasą per 49 min. 56,5 sek. nubėgusi Karolina Pupelytė pelnė 3 vietą, o per 41 min. 15,2 sek. finišavusi Gintarė Kazlauskaitė buvo antra.

Geriausiai iš ukmergiškių vyrų pasirodė Nerijus Vilutis, 6,6 kilometrų atstumą įveikęs per 24 min. 24,8 sek. ir, nusileidęs bėgikams iš Paberžės ir Nemenčinės, iškovojo 3 vietą. Jaunuolių iki 18 metų grupėje medaliais pasipuošė du ukmergiškiai – bronza „Likmerės“ atstovas Nerijus Karvelis (39 min. 12 sek.) ir sidabru Aivaras Purvis, Jono Basanavičiaus gimnazijos moksleivis (30 min. 13,2 sek.). Berniukų iki 15 metų grupėje pirmą vietą pelnė Mantas Matulaitis, įveikęs tris kilometrus ir finišavęs per 38 min. 36,3 sek.

Bėgimo rungtyje A. Stalnionytė (dešinėje) finišavo trečia.

Bėgimo rungtyje A. Stalnionytė (dešinėje) finišavo
trečia.

Rajono dviratininkai liko be medalių

MTB (kalnų) dviračių kroso rungtyje keturis ratus (24 km) kuo greičiau įveikti stengėsi 77 sportininkai – 7 moterys ir 70 vyrų. Nors čia rungtyniavo 28 ukmergiškiai, nė vienam iš jų nepavyko pasipuošti medaliu. Arčiausiai prizinės vietos liko moterų grupėje rungtyniavusi „Umegos“ atstovė Auksė Daujotienė, įveikusi trasą per 1 val. 26 min. 47,2 sek. ir finišavusi ketvirta.

Paskutinio fabrikų kroso taurės etapo metu paaiškėjo, kuriai įmonei šiemet atstovavo stipriausi sportininkai. Susumavus visų penkių etapų rezultatus paskelbta, kad pirmą vietą iškovojo „Stansefabrikken“, antrą – „Likmerės“, trečią „Umegos“ komandos. Greičiausi, stipriausi ir aktyviausi moksleiviai buvo Jono Basanavičiaus gimnazijos gimnazistai, už kurių paruošimą kūno kultūros mokytojas Saulius Grigas pelnė prizą – „Baltik Vairas“ dviratį.

Buvo apdovanoti ir kiekvienos įmonės geriausi sportininkai – A. Stalnionytė („Stansefabrikken“), Ieva Narbuntaitė („Umega“), Nerijus Masėnas („Narbutas“), Maksim Čuprinikov („Ukmergės gelžbetonis“), Šarūnas Šekštela („Systemair“), Gediminas Gaulius („Likmerė“), Donatas Dabrikas („Wurth“).

Kūno kultūros mokytojui S. Grigui įteiktas prizas.